Forum-lokalne logo

Przejdź do treści forum

Forum Lokalne - Twoje miejsce w internecie

Niezależne forum wymiany opinii dla Twojego regionu

Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.


1

Temat: Ciepłe okna

Buduję dom, który w zamierzeniu ma być ciepły i energooszczedny. Konstrukcja drewniana z dobrym ociepleniem. Zastanawiam się nad najlepszą oferta dotycząca okien i drzwi. Może kojarzycie jakąś dobrą firmę znającą się na takich rozwiązaniach? Wiele małych firemek nawet nie wie co to znaczy dom pasywny.

2

Odp: Ciepłe okna

Szukaj okien znanych na rynku od lat. Ich oferty są bardzo bogate i dzięki doświadczeniu jakie zdobyli znają się na rzeczy. Moim zdaniem świetne rozwiązania ma Oknoplast. Z ich oferty najodpowiedniejsze byłyby chyba Winergetic Premium i  Winergetic Premium Passive.

3

Odp: Ciepłe okna

Dokładnie. Oknoplast to duża i sprawdzona firma, długa gwarancja i jakość produktów na odpowiednim poziomie. Nie ma co szukać małych firemek, które robią średnie produkty. Nie ta technologia. Na stronie Oknoplastu znajdziesz fajną wyszukiwarkę przedstawicieli. Ja tak znalazłem bardzo dobry salon w Bydgoszczy - Sampre. Taki autoryzowany salon to gwarancja jakości i wiedzy o produktach.

4

Odp: Ciepłe okna

Zakupy tego typu robi się raczej na wiele lat. Jakość jest najważniejsza. I zaufanie do firmy, w której sie kupuje. Jak mała firma i mało znany produkt to po 2-3 latach może zniknąć i brak potem jakichkolwiek napraw. Szkoda na takie firmy czasu. Produkty polecanej tu firmy na pewno mają dużą renomę i to nie jest firma, która z dnia na dzień zniknie z rynku. Wybrałbym Oknoplast jako najbezpieczniejsze rozwiązanie. A do tego z gwarancja parametrów. A skoro polecają w Bydgoszczy salon Sampre, który tez już długo istnieje, to raczej najlepsza opcja.

5

Odp: Ciepłe okna

Nie warto oszczędzać na tanich rozwiązaniach. Jak ktoś kiedyś powiedział: nie stac nas na tanie rzeczy. Oknoplast to dobry producent, wysokie parametry i długa gwarancja. Inni nie mają takiego zaplecza technologicznego. A Sampre to dobry salon, nawet nagradzany z tego co wiem.

6

Odp: Ciepłe okna

Dziękuje za wszystkie odpowiedzi. Oferta Oknoplastu wydaje się najlepsza. Maja całkiem fajne rozwiazania o rewelacyjnych parametrach. Salon Sampre jest dla mnie najbliższym a jednocześnie bardzo polecanym punktem, więc pewnie tam będę wszystko zamawiał. Zastanawiam się też, czy przy tak ciepłych oknach warto iść jeszcze w rolety.

7

Odp: Ciepłe okna

Rolety zawsze są dobrym rozwiązaniem. Nie tylko zimą ale np. latem na nich zyskujesz. Odcinają promienie słoneczne a więc powodują, że wnętrze tak mocno się nie nagrzewa. Różnice w stosowaniu są bardzo duże.Nie ma pod tym względem porównania między roletami zewnętrznymi a wewnętrznymi. Zewnętrzne to najlepszy wybór. W Sampre na pewno Ci doradzą. Warto je montowac od razu wraz z oknami.

8

Odp: Ciepłe okna

[quote=Wacławczyk]Rolety zawsze są dobrym rozwiązaniem. Nie tylko zimą ale np. latem na nich zyskujesz. Odcinają promienie słoneczne a więc powodują, że wnętrze tak mocno się nie nagrzewa. Różnice w stosowaniu są bardzo duże.Nie ma pod tym względem porównania między roletami zewnętrznymi a wewnętrznymi. Zewnętrzne to najlepszy wybór. W Sampre na pewno Ci doradzą. Warto je montowac od razu wraz z oknami.[/quote]
A czy przy tak ciepłych oknach, jakie są w Oknoplaście (zastanawiamy się nad wintergate) rolety są jeszcze potrzebne? Oczywiście z punktu widzenia ciepła.
A co do Sampre to widziałam, że sa oni wyróżnieni jako jeden z lepszych dystrybutorów Oknoplastu na rynku.

9

Odp: Ciepłe okna

[quote=mariolka][quote=Wacławczyk]Rolety zawsze są dobrym rozwiązaniem. Nie tylko zimą ale np. latem na nich zyskujesz. Odcinają promienie słoneczne a więc powodują, że wnętrze tak mocno się nie nagrzewa. Różnice w stosowaniu są bardzo duże.Nie ma pod tym względem porównania między roletami zewnętrznymi a wewnętrznymi. Zewnętrzne to najlepszy wybór. W Sampre na pewno Ci doradzą. Warto je montowac od razu wraz z oknami.[/quote]
A czy przy tak ciepłych oknach, jakie są w Oknoplaście (zastanawiamy się nad wintergate) rolety są jeszcze potrzebne? Oczywiście z punktu widzenia ciepła.
A co do Sampre to widziałam, że sa oni wyróżnieni jako jeden z lepszych dystrybutorów Oknoplastu na rynku.[/quote]

Moim zdaniem rolety zawsze się przydają. I chronią od wiatru i wyciszają. No i latem się przydają, bo można mieć otwarte okno a zasunięte rolety wink jak są delikatnie podniesione to świeże powietrze i tak wpada do środka.

10

Odp: Ciepłe okna

Rolety to naprawdę fajny pomysł. Warto dołożyć do okien. Dodatkowo jak się zamawia przy zakupie okien to możemy je sprytnie ukryć. Takie wystające to wyglądają tak trochę średnio. J0ann w Sampre zamawiałaś razem z oknami?

11

Odp: Ciepłe okna

> Jurga napisał/a:

> Rolety to naprawdę fajny pomysł. Warto dołożyć do okien. Dodatkowo jak się zamawia przy zakupie okien to możemy je sprytnie ukryć. Takie wystające to wyglądają tak trochę średnio. J0ann w Sampre zamawiałaś razem z oknami?

Dokładnie tak. Kupowaliśmy od razu z oknami. To najlepsza opcja, bo jeden montaż.

12

Odp: Ciepłe okna

Jeden montaż, więc jeden "bałagan" w domu wink Tak jest najlepiej. I rozwiązania z montażem w jednym terminie z oknami to inna zaleta - można zamontować mechanizm rolety nad oknem, a nie na zewnątrz.

13

Odp: Ciepłe okna

No tak. Rolety które mają schowane te puszki to najlepsze rozwiązanie. Nie podobają mi się te wiszące na elewacji rolety. W Sampre jak robiliśmy to też nam proponowali wewnętrzną konstrukcję. Tak było lepiej i bardziej praktycznie.

14

Odp: Ciepłe okna

Wiadomo. Jak robić to wszystko za jednym zamachem. I dla mieszkańca to wygoda ale i dla montażysty. Łatwiej wszystko ustawić za jednym razem. I jest to dużo lepiej zrobione. Nie dziwie się kompletnie, że tak polecają to w Sampre. Po prostu wygoda dla każdej strony. I chyba koszty też niższe, niż przy rozdzielnym montażu.

15

Odp: Ciepłe okna

To oczywiste, że takie rzeczy jak okna wymienia się raz na długi czas, więc nalezy postawić na jakość. Też braliśmy okna i rolety Oknoplastu z Sampre i było całkiem ok. Fajne podejście do klienta i szybki, bezproblemowy montaż. Po 2 tygodniach przyjechał jeden z instalatorów by sprawdzić jak otwierają się okna. I ewentualnie coś doregulować. Na szczęście wszystko było ok.

16

Odp: Ciepłe okna

> Norbi napisał/a:

> To oczywiste, że takie rzeczy jak okna wymienia się raz na długi czas, więc nalezy postawić na jakość. Też braliśmy okna i rolety Oknoplastu z Sampre i było całkiem ok. Fajne podejście do klienta i szybki, bezproblemowy montaż. Po 2 tygodniach przyjechał jeden z instalatorów by sprawdzić jak otwierają się okna. I ewentualnie coś doregulować. Na szczęście wszystko było ok.

Muszę przyznać, że takiego podejścia do klienta nie spotkałam się mając do czynienia ze swą ekipą, która wstawiała mi okna. Na okna mi już nie potrzebne ale jesteśmy na etapie wyboru ogrodzenia, a w Sampre widzę dobrą ofertę, a po takiej rekomendacji nie chcę innej ekipy.

17

Odp: Ciepłe okna

U mnie też wszystko przebiegło ok. Całkiem sprawnie. Niezła ekipa montażowa jest w Sampre. Zostawiają po sobie porządek, co nie jest normą. Do tego w samym Sampre spory wybór produktów od różnych producentów.

18

Odp: Ciepłe okna

A jakie rolety wybraliście? Chciałabym założyć u siebie ale nie wiem jaki rodzaj wybrać gdy okna już były montowane wcześniej. Czy to ma jakiś wpływ na wybór, niestety nie orientuję się w temacie.

Posty: 18