Forum-lokalne logo

Przejdź do treści forum

Forum Lokalne - Twoje miejsce w internecie

Niezależne forum wymiany opinii dla Twojego regionu

Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.


1

Temat: Ciepłe okna

Buduję dom, który w zamierzeniu ma być ciepły i energooszczedny. Konstrukcja drewniana z dobrym ociepleniem. Zastanawiam się nad najlepszą oferta dotycząca okien i drzwi. Może kojarzycie jakąś dobrą firmę znającą się na takich rozwiązaniach? Wiele małych firemek nawet nie wie co to znaczy dom pasywny.

2

Odp: Ciepłe okna

Szukaj okien znanych na rynku od lat. Ich oferty są bardzo bogate i dzięki doświadczeniu jakie zdobyli znają się na rzeczy. Moim zdaniem świetne rozwiązania ma Oknoplast. Z ich oferty najodpowiedniejsze byłyby chyba Winergetic Premium i  Winergetic Premium Passive.

3

Odp: Ciepłe okna

Dokładnie. Oknoplast to duża i sprawdzona firma, długa gwarancja i jakość produktów na odpowiednim poziomie. Nie ma co szukać małych firemek, które robią średnie produkty. Nie ta technologia. Na stronie Oknoplastu znajdziesz fajną wyszukiwarkę przedstawicieli. Ja tak znalazłem bardzo dobry salon w Bydgoszczy - Sampre. Taki autoryzowany salon to gwarancja jakości i wiedzy o produktach.

4

Odp: Ciepłe okna

Zakupy tego typu robi się raczej na wiele lat. Jakość jest najważniejsza. I zaufanie do firmy, w której sie kupuje. Jak mała firma i mało znany produkt to po 2-3 latach może zniknąć i brak potem jakichkolwiek napraw. Szkoda na takie firmy czasu. Produkty polecanej tu firmy na pewno mają dużą renomę i to nie jest firma, która z dnia na dzień zniknie z rynku. Wybrałbym Oknoplast jako najbezpieczniejsze rozwiązanie. A do tego z gwarancja parametrów. A skoro polecają w Bydgoszczy salon Sampre, który tez już długo istnieje, to raczej najlepsza opcja.

5

Odp: Ciepłe okna

Nie warto oszczędzać na tanich rozwiązaniach. Jak ktoś kiedyś powiedział: nie stac nas na tanie rzeczy. Oknoplast to dobry producent, wysokie parametry i długa gwarancja. Inni nie mają takiego zaplecza technologicznego. A Sampre to dobry salon, nawet nagradzany z tego co wiem.

6

Odp: Ciepłe okna

Dziękuje za wszystkie odpowiedzi. Oferta Oknoplastu wydaje się najlepsza. Maja całkiem fajne rozwiazania o rewelacyjnych parametrach. Salon Sampre jest dla mnie najbliższym a jednocześnie bardzo polecanym punktem, więc pewnie tam będę wszystko zamawiał. Zastanawiam się też, czy przy tak ciepłych oknach warto iść jeszcze w rolety.

7

Odp: Ciepłe okna

Rolety zawsze są dobrym rozwiązaniem. Nie tylko zimą ale np. latem na nich zyskujesz. Odcinają promienie słoneczne a więc powodują, że wnętrze tak mocno się nie nagrzewa. Różnice w stosowaniu są bardzo duże.Nie ma pod tym względem porównania między roletami zewnętrznymi a wewnętrznymi. Zewnętrzne to najlepszy wybór. W Sampre na pewno Ci doradzą. Warto je montowac od razu wraz z oknami.

8

Odp: Ciepłe okna

[quote=Wacławczyk]Rolety zawsze są dobrym rozwiązaniem. Nie tylko zimą ale np. latem na nich zyskujesz. Odcinają promienie słoneczne a więc powodują, że wnętrze tak mocno się nie nagrzewa. Różnice w stosowaniu są bardzo duże.Nie ma pod tym względem porównania między roletami zewnętrznymi a wewnętrznymi. Zewnętrzne to najlepszy wybór. W Sampre na pewno Ci doradzą. Warto je montowac od razu wraz z oknami.[/quote]
A czy przy tak ciepłych oknach, jakie są w Oknoplaście (zastanawiamy się nad wintergate) rolety są jeszcze potrzebne? Oczywiście z punktu widzenia ciepła.
A co do Sampre to widziałam, że sa oni wyróżnieni jako jeden z lepszych dystrybutorów Oknoplastu na rynku.

9

Odp: Ciepłe okna

[quote=mariolka][quote=Wacławczyk]Rolety zawsze są dobrym rozwiązaniem. Nie tylko zimą ale np. latem na nich zyskujesz. Odcinają promienie słoneczne a więc powodują, że wnętrze tak mocno się nie nagrzewa. Różnice w stosowaniu są bardzo duże.Nie ma pod tym względem porównania między roletami zewnętrznymi a wewnętrznymi. Zewnętrzne to najlepszy wybór. W Sampre na pewno Ci doradzą. Warto je montowac od razu wraz z oknami.[/quote]
A czy przy tak ciepłych oknach, jakie są w Oknoplaście (zastanawiamy się nad wintergate) rolety są jeszcze potrzebne? Oczywiście z punktu widzenia ciepła.
A co do Sampre to widziałam, że sa oni wyróżnieni jako jeden z lepszych dystrybutorów Oknoplastu na rynku.[/quote]

Moim zdaniem rolety zawsze się przydają. I chronią od wiatru i wyciszają. No i latem się przydają, bo można mieć otwarte okno a zasunięte rolety wink jak są delikatnie podniesione to świeże powietrze i tak wpada do środka.

Posty: 9