Forum-lokalne logo

Przejdź do treści forum

Forum Lokalne - Twoje miejsce w internecie

Niezależne forum wymiany opinii dla Twojego regionu

Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.


Temat: Alimenty na rodziców

Witajcie,
Mam problem, mianowicie rodzice, żądają ode mnie alimentów na nich! Słyszałem, że takie coś jest możliwe. Jednak moi rodzice nigdy się mną nie interesowali, a ja uciekłem z domu jeszcze przed osiemnastką. Moje pytanie brzmi: Jaki adwokat poradzi sobie z taką sprawą? Myślałem o Pani adwokat [url=http://labentowicz.com/adwokat-rodzinny-jelenia-gora/]Łabentowicz[/url], jednak nie jestem pewny. Jakieś opinię?

Zapraszam na stronę: http://labentowicz.com/

2

Odp: Alimenty na rodziców

Jeżeli masz dowody na to, że rodzicie zawsze mieli Cię "gdzieś" i że nie mieszkałeś z nimi od tej 18, to byle jaki prawnik Ci wystarczy. Trudno "od tak" zasądzić alimenty - zwłaszcza, gdy działa to w stronę rodzice od dzieci.

3

Odp: Alimenty na rodziców

Niech przed Twoim obliczem zapadnie wyrok o mnie: oczy Twoje widzą to,
co prawe.
Choćbyś badał me serce, nocą mnie nawiedzał i doświadczał ogniem, nie
znajdziesz we mnie nieprawości. Moje usta nie zgrzeszyły
ludzkim obyczajem; według słów Twoich warg wystrzegałem się ścieżek gwał-
tu.
Moje kroki trzymały się mocno na Twoich ścieżkach, moje stopy się nie za-
chwiały.
Wzywam Cię, bo Ty mnie wysłuchasz, o Boże! Nakłoń ku mnie Twe ucho,
usłysz moje słowo.
Okaż miłosierdzie Twoje, Zbawco tych, co się chronią przed wrogami pod
Twoją prawicę.
Strzeż mnie jak źrenicy oka; w cieniu Twych skrzydeł mnie ukryj.
przed występnymi, co gwałt mi zadają, przed śmiertelnymi wrogami, co ota-
czają mnie zewsząd.
Zamykają oni swe nieczułe serca, przemawiają butnie swoimi ustami.
Okrążają mnie teraz ich kroki; natężają swe oczy, by [mnie] powalić na ziemię
-
podobni do lwa dyszącego na zdobycz, do lwiątka, co siedzi w kryjówce.
Powstań, o Panie, wystąp przeciw niemu i powal go, swoim mieczem wyzwól
moje życie od grzesznika,
a Twoją ręką, Panie - od ludzi: od ludzi, którym obecne życie przypada w
udziale i których brzuch napełniasz Twymi dostatkami; których synowie je-
dzą do sytości, a resztę zostawiają swoim małym dzieciom.
Ja zaś w sprawiedliwości ujrzę Twe oblicze, powstając ze snu nasycę się
Twoim widokiem.

4

Odp: Alimenty na rodziców

No, albo możesz się modlić jak tu ksiądz Międlar zaproponował ;D

5

Odp: Alimenty na rodziców

Przeraża mnie to, co się dzieje w dzisiejszych czasach między rodzicami, a dziećmi. Nie o to chodzi, kto w tym wypadku ma rację, ale, że w ogóle do takich sytuacji dochodzi hmm

6

Odp: Alimenty na rodziców

No to trochę dziwne. Rodzice całe życie wychowują dbają karmią dach nad głową dają a potem PACH. Alimenty.

7

Odp: Alimenty na rodziców

tak jest i będzie długo

________________________________
[url=https://athleticomed.pl/kardiolog-bydgoszcz]kardiolog bydgoszcz[/url]

8

Odp: Alimenty na rodziców

Z tego co słyszałam, każdy może pozwać cię o alimenty - w sensie każdy z bliskiej rodziny. Natomiast musi to być bardzo dobrze uzasadnione. Oczywiście najłatwiej uzyskać alimenty na dziecko, ale pierwszy raz spotykam się z tym, by to rodzice chcieli alimenty od dziecka. Myślę, że to w sądzie nie przejdzie, chyba że faktycznie nie mają za co żyć.

9

Odp: Alimenty na rodziców

[quote=mara]Z tego co słyszałam, każdy może pozwać cię o alimenty - w sensie każdy z bliskiej rodziny. Natomiast musi to być bardzo dobrze uzasadnione. Oczywiście najłatwiej uzyskać alimenty na dziecko, ale pierwszy raz spotykam się z tym, by to rodzice chcieli alimenty od dziecka. Myślę, że to w sądzie nie przejdzie, chyba że faktycznie nie mają za co żyć.[/quote]
Ja już słyszałem takie rzeczy, choć wydaję mi się, że nie powinno, czegoś takiego być. Z tego co wiem dzieci też mogą brać alimenty co najwyżej do końca studiów. Jakie jest uzasadnienie dla rodziców, aby brać alimenty? Może jakiś prawnik?

10

Odp: Alimenty na rodziców

Od siebie mogę polecić tą kancelarię [url]http://adwokat.jgora.pl/[/url] . Parę razy korzystałam z ich usług i ani razu się nie zawiodłam. Raz przy sprawie z prawa rodzinnego i parę razy w sprawach cywilnych. Znają się oni na rzeczy i zawsze chętnie pomagają swoim klientom.

Posty: 10