Forum-lokalne logo

Przejdź do treści forum

Forum Lokalne - Twoje miejsce w internecie

Niezależne forum wymiany opinii dla Twojego regionu

Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.


Forum Lokalne - Twoje miejsce w internecie → MAŁOPOLSKIE → powiat Kraków → Kraków → Czy w końcu będziemy mieć metro?

1

Temat: Czy w końcu będziemy mieć metro?

Nie wiem jak wy ale ja już mam dość korków w naszym mieście. Na szczęście plany są już dużo bardziej sprecyzowane. Powstanie albo metro (jedna linia ale zawsze coś) albo zostanie rozwinięte szybkie metro. Jak myślicie co ma większe szanse? Ja bym wolał metro w Krakowie.

2

Odp: Czy w końcu będziemy mieć metro?

Metro musi powstać i powstanie, bo to priorytet prezydenta Krakowa. Pierwsza i na razie ostatnia stacja będzie pod KSW. Od czegoś trzeba zacząć.

3

Odp: Czy w końcu będziemy mieć metro?

Z czasem zrobią, ale nie wiadomo ile to potrwa. Z plusów to na pewno to, że miasto się odkorkuje.

4

Odp: Czy w końcu będziemy mieć metro?

A mi się wydaje, że sensowniejsze jest zrobienie wariantu gdzie częściowo tramwaje jeżdżą pod ziemią. Zwłaszcza, że nie wszędzie trzeba aby je sprowadzać pod ziemię i wtedy koszt racjonalniejszy.

Ogólnie trzeba patrzeć na realia ceny do możliwości/potrzeb.

Na mój gust to pasuje po przedłużać linie i ewentualnie dorobić nowe bo miasto nam się rozpływa na boki. Część ruchu w centrum pod glebę i ok.

pozdrawiam
Waldek

[url=http://www.twoja-ostoja.pl/oferta/]Nowe mieszkania w Krakowie[/url]

5

Odp: Czy w końcu będziemy mieć metro?

Barcelona ma 1,5 mln mieszkańców i 11 linii metra, a 2 nowe są budowane. Kraków ma mniej więcej połowę mieszkańców, czyli powinno być miejsca dla co najmniej 5 linii metra!

Posty: 5

Forum Lokalne - Twoje miejsce w internecie → MAŁOPOLSKIE → powiat Kraków → Kraków → Czy w końcu będziemy mieć metro?