Forum-lokalne logo

Przejdź do treści forum

Forum Lokalne - Twoje miejsce w internecie

Niezależne forum wymiany opinii dla Twojego regionu

Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.


Forum Lokalne - Twoje miejsce w internecie → MAŁOPOLSKIE → Powszechny dostęp do broni

Temat: Powszechny dostęp do broni

Coś mnie bierze jaak czyytam, że w Polsce nie będzie powszechnego dostępu do broni, bo Polacy są zbyt nierozgarnięci i nie będą umieli pohamować emocji czyt. pozabijają się. Czy Wy również jesteście takiego zdania?

2

Odp: Powszechny dostęp do broni

Dostęp do broni powinien być powszechny - tzn. od 25 roku życia. Tak osobiście uważam. Broń powinna być rejestrowana. Za tym również jestem. Żadne pozwolenia/psychotesty - to odpada. Za to, przy popełnieniu czynu zabronionego przy użyciu broni palnej zwiększyłbym kary - ich długość, a także rodzaj. Przestępstwa typu morderstwa to oczywiście dożywocia. Ale lżejsze to obowiązek odpracowania/prac społecznych/ pokrycia strat finansowych i zadośćuczynienia etc.

3

Odp: Powszechny dostęp do broni

Trochę sobie tego nie wyobrażam. Powszechny dostęp -> kibole -> same trupy na ulicach przy byle jakiej ustawce?

4

Odp: Powszechny dostęp do broni

Za morderstwo odpowiada się jak za morderstwo. Nierozsądek niektórych grup nie powinien prowadzić do ograniczenia wolności jednostki. Brak dostępu do bronic czyli działanie bezpośrednio na szkodę jednostki - ingerowanie w jej bezpieczeństwo - jest zaprzeczeniem konstytucji.

5

Odp: Powszechny dostęp do broni

Nie wyobrażam sobie tego. Wprawdzie też uważam, że każdy ma prawo do obrony, ale wydaje mi się, ze Polacy mają jakąś inną mentalność - nie umieliby korzystać mądrze z tej broni.

6

Odp: Powszechny dostęp do broni

Mhm. Dostęp do broni powinien być powszechny, ale jednocześnie kary dla tych, którzy dopuszczą się przestępstwa z udziałem broni powinny być bardzo wysokie - znacznie wyższe niż teraz.

7

Odp: Powszechny dostęp do broni

Ja to widzę tak:
- Broń od 25 roku życia dostępna w specjalnych sklepach. Rejestrowana. Kupowana "na dowód".
- Czyn karalny z użyciem broni powinien być karany znacznie ostrzej skoro broń jest dostępna.

Posty: 7

Forum Lokalne - Twoje miejsce w internecie → MAŁOPOLSKIE → Powszechny dostęp do broni