Forum-lokalne logo

Przejdź do treści forum

Forum Lokalne - Twoje miejsce w internecie

Niezależne forum wymiany opinii dla Twojego regionu

Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.


1

Temat: Praca za granicą

Aktualnie muszę zmienić pracę i zastanawiam się czy nie wyjechać do Niemiec. Czy taki wyjazd jest nadal opłacalny? Gdzie szukać ofert pracy?

2

Odp: Praca za granicą

Jeżeli znasz język niemiecki to możesz dostać dobrze płatną pracę więc nie ma się nad czym zastanawiać tylko szukać. Spróbuj szukać ofert w agencjach pracy, wówczas masz gwarancję, że jedziesz w sprawdzone miejsce.

3

Odp: Praca za granicą

Nawet gdy z językiem jesteś na bakier to przecież zdarzają się oferty gdzie przyuczenie do wykonywanych obowiązków masz w języku polskim. W razie potrzeby zawsze pozostaje opiekun, który czuwa podczas całego trwania kontraktu. Przynajmniej tak jest w Mondi Polska, agencji z która współpracuję już od kilku lat w wyjazdach do pracy w Niemczech.

4

Odp: Praca za granicą

Mondi ma całkiem fajne oferty. I sporo ich, wiec można wybrać to, co nam pasuje. Albo wybrać po lokalizacji. Do tego też są dodatki. Warto o tym wiedzieć. Niektóre są interesujące smile

5

Odp: Praca za granicą

Dzięki Mondi zyskujemy dobrą pracę na warunkach niemieckich z możliwością przedłużenia umowy. Stwarza nam to perspektywę nabycia prawa do emerytury niemieckiej po przepracowaniu 5 lat.

6

Odp: Praca za granicą

Podoba mi się ich podejście do pracownika nie tylko odnośnie doskonałych ofert i opieki w trakcie trwania umowy ale i w pomocy w nauce w niemieckim. Co tydzień w środę czekam na nowe przydatne zwroty, które są bardzo pomocne.

7

Odp: Praca za granicą

Mondi właśnie świętowało 11 lat istnienia. Takie doświadczenie to gwarancja profesjonalizmu i dobrych ofert zatrudnienia.

8

Odp: Praca za granicą

> Gabi napisał/a:

> Mondi właśnie świętowało 11 lat istnienia. Takie doświadczenie to gwarancja profesjonalizmu i dobrych ofert zatrudnienia.

Tyle lat na rynku na pewno robi wrażenie. No i się rozwijają, bo jak czytałem, to niedawno otwierali nowe biuro i to w całkiem niezłym biurowcu w Poznaniu, wiec idą do przodu. A to też pewna korzyść i bezpieczeństwo dla pracowników.

9

Odp: Praca za granicą

Jak tak długo, to maja też wyrobione odpowiednie kontakty w firmach, ale też w urzedach na miejscu. Bo skoro praca w Niemczech i na warunkach niemieckich, to musicie sobie wszystko załatwić tam na miejscu. Przyda sie na pewno pomoc kogoś, kto zna ten system.

10

Odp: Praca za granicą

Dokładnie. Mondi Polska jest w samym centrum Poznania, więc najlepiej się udać do nich. Mają wiedzę i możliwości, bo znają doskonale tamtejszy rynek pracy. No i mają trochę ofert, gdzie język nie jest aż tak wymagany do pracy.

Posty: 10