Forum-lokalne logo

Przejdź do treści forum

Forum Lokalne - Twoje miejsce w internecie

Niezależne forum wymiany opinii dla Twojego regionu

Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.


Forum Lokalne - Twoje miejsce w internecie → DOLNOŚLĄSKIE → powiat Wałbrzych → Niestety nie będzie strefy kibica

1

Temat: Niestety nie będzie strefy kibica

Kibice przeczytajcie tego newsa:

Jedną z atrakcji tegorocznych Dni Świebodzic miała być transmisja meczu Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2016 – Polska–Irlandia Płn.
Jak wiele innych samorządów, organizujących Miejskie Strefy Kibica, Świebodzice przygotowywały się do tego wydarzenia od kilku miesięcy. Celem było, by świebodziczanie, tak jak podczas poprzednich rozgrywek Euro 2012, mogli nie tylko świętować dni miasta, ale także kibicować naszym piłkarzom i razem przeżywać niesamowite emocje, związane z naszym narodowym sportem.


Niestety, stacja Polsat, która wykupiła prawa do transmisji Mistrzostw, zażądała horrendalnej opłaty za umożliwienie transmisji meczu – sięgającej 100 tys. zł, podczas gdy w 2012 roku ta opłata nie przekraczała 1000 zł (wówczas prawa do transmisji miała TVP). Polsat przedstawił stawki dopiero niedawno, trzymając je do ostatniej chwili w tajemnicy, dodatkowo nie przewidział możliwości wykupienia pojedynczego meczu.

W tej sytuacji Burmistrz Miasta Bogdan Kożuchowicz podjął decyzję o rezygnacji ze Strefy Kibica podczas Dni Świebodzic.

Podobną decyzję podjęły dziesiątki miast w całej Polsce – m. in. Brzeg, Opole, a nawet tak duże ośrodki jak Wrocław, czy Poznań, dla których stawki narzucone przez Polsat również okazały się nie do przyjęcia.


ponad 100 tys za mecz chyba se jaja robią!!

2

Odp: Niestety nie będzie strefy kibica

Demokracja proszę państwa. "Za darmo umarło". Polsat mógłby wołać nawet 1 mln zł za prawa do transmisji i nikt z tym nic nie mógłby zrobić. Nie zmienia to jednak faktu, że tak duże opłaty za mecze reprezentacji mogliby sobie już darować. Takie wydarzenia powinny być ogólnodostępne, a strefy kibica to naprawdę fajna sprawa.

Posty: 2

Forum Lokalne - Twoje miejsce w internecie → DOLNOŚLĄSKIE → powiat Wałbrzych → Niestety nie będzie strefy kibica