Forum-lokalne logo

Przejdź do treści forum

Forum Lokalne - Twoje miejsce w internecie

Niezależne forum wymiany opinii dla Twojego regionu

Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.


Forum Lokalne - Twoje miejsce w internecie → ŚLĄSKIE → Jak przygotrować testament?

Temat: Jak przygotrować testament?

No właśnie, w jaki sposób przygotować testament, aby był on zgodny z prawem i nie do podważenia?

2

Odp: Jak przygotrować testament?

Należy bardzo pilnować sie aby nie znalazły sie błędy. Niestety ale nawet najmniejszy błąd  ( czy to w trakcie sporządzenia testamentu czy nawet urzednika może doprowadzić do tego,ze testament może  się okazać nieprawidłowy) . łatwo będzie wtedy go podważyć.
Proponuję zajrzeć sobie tutaj
[url=https://www.finanse21.pl/jak-sporzadzic-testament-przed-notariuszem.html]https://www.finanse21.pl/jak-sporzadzic-testament-przed-notariuszem.html[/url]

Na stronie jest opisane w jaki sposób powinno się dokładnie sporządzić testament. Sporządzenie testamentu u notariusza jest naprawdę bardzo prostą czynnością, dlatego też warto o niej pomyśleć wtedy, gdy chcemy zadbać o swój majątek po śmierci i przekazać go określonym osobom.

Przed udaniem się do wybranej kancelarii notarialnej warto przemyśleć, jak rozporządzić swoim spadkiem na wypadek śmierci. Warto pamiętać także o tym, że do masy spadkowej wchodzą nie tylko oszczędności, ruchomości czy nieruchomości, ale również zadłużenia.

Najlepiej rozpisać swoje postanowienia na kartce, co będzie pomocne przy przygotowywaniu testamentu wraz z notariuszem. Oczywiście, może on również wyjaśnić konsekwencje konkretnych decyzji spadkowych, co będzie pomocne w przygotowaniu dokumentu spełniającego dokładnie ostatnią wolę spadkodawcy. Wystarczy tutaj jedynie jedna wizyta

Posty: 2

Forum Lokalne - Twoje miejsce w internecie → ŚLĄSKIE → Jak przygotrować testament?