Forum-lokalne logo

Przejdź do treści forum

Forum Lokalne - Twoje miejsce w internecie

Niezależne forum wymiany opinii dla Twojego regionu

Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.


1

Temat: Brama do garażu

W naszym garażu obecnie jest zamontowana taka zwykła brama, otwierana standardowo. Ma już swoje lata i nadaje się tylko do wymiany. Kompletnie nie znam się na obecnych rozwiązaniach, więc może ktoś podpowie co teraz jest dobre? Z tego co widziałem to takie bramy otwierane do góry są popularne.

2

Odp: Brama do garażu

Bramy otwierane do góry też jest kilka rodzajów. Najprostsza to brama uchylana - podnosi się cały panel drzwi do góry. Następnie są bramy segmentowe, gdzie masz ok. 5 segmentów, które działają trochę jak roleta przy podnoszeniu. Najnowszy rodzaj to brama rolowana, działająca dokładnie jak roleta. Osobiście wybrałbym bramę segmentową bo wypada najcieplej, chociaż rolowana tez jest ciekawym rozwiązaniem.

3

Odp: Brama do garażu

Bardzo dobre i nowoczesne rozwiązania ma Hormann. Każdy rodzaj bram mają w ofercie, więc na pewno znajdziesz coś, co Cię przekona do danego rodzaju. Ja bym też obstawiał segmentową, chociaż te nowe rolowane wyglądają całkiem ciekawie.

4

Odp: Brama do garażu

Mój brat zdecydował się na bramę segmentową,zastanawiał się nad rolowaną,ale segmentowa ma podobno lepsza izolacje,a on bardzo nie lubi zimna;)

5

Odp: Brama do garażu

A czy do tego typu bram można zastosować napęd tak by można ja otwierać pilotem z samochodu? Nie znam się na tym wcale, a czeka mnie niebawem wybór takiej bramy do budowanego domu.

6

Odp: Brama do garażu

[quote=Marta]A czy do tego typu bram można zastosować napęd tak by można ja otwierać pilotem z samochodu? Nie znam się na tym wcale, a czeka mnie niebawem wybór takiej bramy do budowanego domu.[/quote]
Oczywiście. Hormann ma w swojej ofercie poza bramami też napędy i do bram garażowych i do bram wjazdowych. Najfajniejsze jest w nich to, że mogą działać z jednego pilota. Bo to po prostu jeden system.

7

Odp: Brama do garażu

Też mamy ich rozwiązania u siebie. Bramę i dwa napędy (garaż i brama wjazdowa). Działa to bardzo sprawnie i bezproblemowo. Brama segmentowa działa tak lekko, że sam mechanizm napędu wydaje się zbędny. Mamy bo to niesamowita wygoda którą dostrzeże się zimą, gdy nie chce się wysiadać z ciepłego auta na mroźny podjazd smile

8

Odp: Brama do garażu

Najlepsze są sprawdzone rozwiązania. Hormann na rynku jest już dość długo, więc na pewno ma przetestowane rozwiązania. Jakoś złych opinii o nich nie widać, wiec muszą być dobre. Do tego stawiaja na nowe rozwiązania, szukają w tej branży innowacji, co też dobrze o nich świadczy.

9

Odp: Brama do garażu

[quote=Lubecki][quote=Marta]A czy do tego typu bram można zastosować napęd tak by można ja otwierać pilotem z samochodu? Nie znam się na tym wcale, a czeka mnie niebawem wybór takiej bramy do budowanego domu.[/quote]
Oczywiście. Hormann ma w swojej ofercie poza bramami też napędy i do bram garażowych i do bram wjazdowych. Najfajniejsze jest w nich to, że mogą działać z jednego pilota. Bo to po prostu jeden system.[/quote]
Hormann ma bardzo dobre napędy do bram. Mają nawet takie potwory co to dużą, przemysłową bramę otwierają (przesuwają). U nas w firmie jest właśnie ich napęd. A brama ma chyba z 10 metrów. Szybko i sprawnie się otwiera a do tego awarii do tej pory nie miała.

10

Odp: Brama do garażu

Zadzwoń do [url]http://www.torsystem.com.pl/[/url] oni ci doradzą, mają fajny wybór bram garażowych w korzystnych cenach, sam wymieniałem brame przy ich pomocy :d

Zapraszam na stronę: http://labentowicz.com/

11

Odp: Brama do garażu

Awarie i Hormann? To się nie zdarza. Montuje i serwisuję takie bramy i jeszcze nie trafiłem na awarię. Jak się odpowiednio o nie dba, konserwuje, to działają latami. To bardzo dobre rozwiązanie, które jest całkiem sensownie zaprojektowane.

Posty: 11