Przejdź do treści forum

Forum Lokalne - Twoje miejsce w internecie

Niezależne forum wymiany opinii dla Twojego regionu

Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.

Forum Lokalne - Twoje miejsce w internecie → ZACHODNIOPOMORSKIE → Najbardziej absurdalne przepisy w polskim prawie

Temat: Najbardziej absurdalne przepisy w polskim prawie

Uważam, że najbardziej bzdurną kwestią w naszym szeroko pojętym prawie, jest prawo spadkowe, a dokłądnie kwestia zachowku. Jakim prawem ja nie moge przekazać cłego swojego dorobku na urszulanki czy jakieś takie, bo moim dzieciom się coś z góry należy.

2

Odp: Najbardziej absurdalne przepisy w polskim prawie

Obowiązek płacenia ZUS. Zgodnie z obowiązującym prawem, rząd nie może zmusić swoich ludzi do przymusowych ubezpieczeń. Wynika to nawet z konstytucji. Ktoś wie, jak zakończyła się sprawa tego Polaka, co podał ZUS do sądu? Chyba Trybunał kOnstytucyjny uznał, że nie musi płacić...

3

Kodeks Pracy - w całości. Co to jest: żebym ja nie mógł zatrudnić pracownika tak jak chce, bo państwo mi mówi nawet ile mam mu płacić. Bez jaj. To moja umowa z nim, czy moja z państwem i z nim? To jest paranoja nad paranoje.

4

Konstytucja

5

Coś mi się zdaje, że jak ta ustawa o zgromadzeniach wejdzie w życie, to wszyscy będą mieli prze... bardzo źle. Żeby pańśtwo decydowało kiedy i gdzie można zrobić demonstracje to już jest paranoja.

6

NOWE PRZEPISY DOTYCZĄCE EDUKACJI - toż to jakieś jaja są. Jak za parę lat PO czy lewica dojdą do władzy, to znó będą 8-letnie podstawówki likwidować i gimnazja przywracać? Ja bym się nie ździwił. W tym kraju już nic nie dziwi!

7

A tu akurat uważam, że likwidacja gimnazjum na rzecz starych zasad - 8-letniej podstawówki i 4-letniej średniej szkoły to bardzo dobry pomysł. Przecież gimnazja to był koszmar - stracone 3 lata. Może program nauczania też z czasem poprawią i wszystko wróci do normalności.

8

Mieszkanie PLUS. Boje się pomyśleć kto za to zapłaci. Znaczy wiadomo = my. Ale to jest masakra - Już teraz jesteśmy zadłużeni, a co dopiero będzie w następnym roku. Masakra jakaś.

Forum Lokalne - Twoje miejsce w internecie → ZACHODNIOPOMORSKIE → Najbardziej absurdalne przepisy w polskim prawie