Przejdź do treści forum

Forum Lokalne - Twoje miejsce w internecie

Niezależne forum wymiany opinii dla Twojego regionu

Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.

Forum Lokalne - Twoje miejsce w internecie → MAZOWIECKIE → Jakość życia Polaków

1

Temat: Jakość życia Polaków

Jak oceniacie swoją jakość życia? Ogólnie oczywiście. Wasze zarobki, samopoczucie, prawo i praworządność, warunki mieszkaniowe, dostęp do kultury, transportu i opieki zdrowotnej. W skali od 1 do 100, gdzie sto jest mega pozytywnie, jak ocenilibyście swoją jakość życia?

2

Odp: Jakość życia Polaków

Stać mnie na prywatnego lekarza. Mam dom za miastem. Dzieci wykształciłem. Żona ma mały ogródeczek. Emerytura znośna. Wszyscy zdrowi.

90/100

10 odejmuje za użeranie się z urzędem o kwestie dobudówki na własnej ziemi.

3

Ja również nie mam problemu ze swoją 'jakością życia' Pracuje w domu. Szkołe skończyłam. DOkształcam się prywatnie, w ramach szeroko pojętego hobby. Na wyjazdy w ciągu roku mnie stać. Na wszystkie zachcianki również. Wprawdzie nie mam dzieci, ale na to jest jeszcze czas. Trochę wkurza mnie służba zdrowia bo nigdy nie mogę dostać się do lekarza pierwszego kontaktu, kiedy potrzebuje.
Jakość oceniam na 85/100

4

Jakość, jak jakość - zawsze może być lepiej. Polak taki człowiek, że się wszystkiego doczepi, a nie doceni tego, co ma. A wbrew pozorom ma wiele. Mieć co jeść, gdzie spać i za co opłacać rachunki to więcej, niż ma połowa ludzi na ziemi.

5

Nie mam z tym żadnego problemu,ukończyłam studia zdrowie publiczne
wiem jak trudno jest rządzącym wprowadzić zmiany,z których każdy byłby zadowolony. Dlatego nie stresuję się,staram się żyć pełnią życia i nie zajmować swojej głowy rzeczami na które nie mam wpływu. Najważniejsze,że mam zdrową rodzinkę,fajna im uśmiechniętą,czego mi więcej trzeba?

6

O WŁAŚNIE. Nie da się każdemu dogodzić. Z jednej strony widzę jak każdy narzeka na obecną władzę, ale z drugiej mi również nie żyje się źle - wręcz przeciwnie - jest bardzo dobrze. Mam wszystko, czego potrzebuje, żyję w zdrowiu tak jak i moi bliscy. Jest ok.

7

No i drodzy Państwo, jak ma się tu dobrze żyć, jak media manipulują wiadomościami, robią z nas idiotów, fałszują fakty?!

8

Według mnie jakość życia Polaków na tle innych krajów jest naprawdę niezła. Zobaczcie co jest na całym świecie, a co jest u nas? My nie mamy żołnierzy na ulicach, nie boimy się wychodzić na dwór czy puszczać dzieci same do szkoły!

9

W skali od 1 do 10 to oceniam 9,5. Żyje się całkiem nieźle. Pieniędzy starcza. Chorym się nie jest. Więc w sumie jest wszystko OK.

10

Nie jest jeszcze tak najgorzej,wiadomo,że zawsze chce się czegoś więcej,ale jak życie pokazuje nie zawsze jest nam to potrzebne. Ostatnio nawet udało mi się wymienić rolety w oknach,zapoznałam się z ofertą http://htextile.pl/oferta/rolety,24
i stwierdziłam,że najwyższy czas zmienić coś w swoim domu. Teraz mam stylowe rolety z nowoczesnym wzorem,pasujące do wystroju mojego mieszkania. Czego chcieć więcej?

11

Ja mam dość rzadkie hobby. Interesuje nie kolekcjonowanie monet czy medali. Jest ktoś kto też ma takie hobby? Jeśli chcecie wiedzieć więcej na temat kolekcjonowania to koniecznie zajrzyjcie na stronę http://www.skarbnicanarodowa.org/ tutaj wszystko ładnie opisane.  Polecam.

Forum Lokalne - Twoje miejsce w internecie → MAZOWIECKIE → Jakość życia Polaków