Przejdź do treści forum

Forum Lokalne - Twoje miejsce w internecie

Niezależne forum wymiany opinii dla Twojego regionu

Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.


1

Temat: Projekt Obywatelski

"62 projekty wybrano w Białymstoku do głosowania na dofinansowanie z budżetu obywatelskiego w Białymstoku na 2017 r. Głosowanie odbędzie się od 4-18 października - poinformowano na konferencji prasowej. W poniedziałek rozpoczął się też nabór wniosków do budżetu obywatelskiego w Łomży."

Uwaga, uwaga - przygotować się do głosowania. Zamiast dodatkowych placów zabaw i terenów zielonych, warto pomyśleć o beznadziejnych drogach i chodnikach oraz ścieżkach rowerowych, których jest wyjątkowo mało.

2

Odp: Projekt Obywatelski

Przejście dla pieszych, sygnalizacja, boisko, ustawienie ławki, wykonanie trawnika, plac zabaw, siłownia, latarnia -  tego typu sprawy powinny być realizowane w normalnym trybie pracy urzędu a nie z "budżetu obywatelskiego" który finansuje absurdy jak trawnik wokół cerkwi zamiast renaturalizacji rzeki Bialej czy pakowanie pieniędzy w Węglową gdy niewykorzystany stoi Białostocki Ośrodek Kultury - kawiarnia Fama i kino Forum

Urzędnicy nie dorośli do oceny projektów: 3 przykłady projektów odrzuconych przez urzędników na etapie "oceny formalnej" które wygrałyby w głosowaniu obywateli: uruchomienie przejazdów bezpłatnej dla mieszkańców kolei miejskiej, zakup autobus u elektrycznego i darmowa linia autobusowa dworzec PKS/PKP -centrum miasta ul. Lipowa/Piłsudskiego, przedłużenie deptaka na ul Lipową i zadaszenie jego fragmentów

3

Odp: Projekt Obywatelski

Dlaczego prezydent Białegostoku łamiący prawo jest wciąż prezydentem? Czy reprezentuje interesy firmy Rogowski Development a nie mieszkańców Białegostoku? Przykład to bezprawna próba wywłaszczenia, okradzenia, oszukania i zburzenia domów mieszkańców ulicy Angielskiej i Ostrowieckiej w Białymstoku, gdzie prezydent wyręcza w budowie drogi dojazdowej do wieżowców budowanych przez developera Rogowski Development działając na szkodę Białegostoku i jego mieszkańców.

Czy Rogowski Development sponsoruje Truskolaskich? Udostępniał np. pomieszczenia przy ul. Legionowej na siedzibę komitetu wyborczego Truskolaskiego.

Krzysztof Truskolaski który został posłem Nowoczesna.pl syn Tadeusza Truskolaskiego prezydenta Białegostoku nie odpowiada na pytania o powiązania z Rogowski Development. Skąd młody chłopak dysponował prawie milionową kwotą na kampanię wyborczą, bo wersja, że "z oszczędności" brzmi niewiarygodnie Nagranie podczas debaty kandydatów komitetów wyborczych do sejmu w wyborach 2015 r. Podlaski Klub Biznesu 01.10.2015 Pałac Hasbacha Białystok. https://youtu.be/wPufKSkcGr0

Rogowski Development próbował najpierw skupować tereny pod inwestycje w drodze negocjacji rynkowych z właścicielami, jednak zmienił strategię. Urząd Miasta w Białymstoku w drodze specustawy zaprojektował ulicę wraz z miejscami parkingowymi która nie ma charakteru inwestycji publicznej ważnej dla miasta, służyć ma tylko obsłudze komunikacyjnej zabudowy mieszkaniowej developera.

Drogę i miejsca parkingowe specjalnie zaprojektowano tak by zająć jak najwięcej działek prywatnych właścicieli i zmusić ich do opuszczenia i wyburzenia istniejących domów jednorodzinnych, w trybie pilnym.

Koszty i przeprowadzenie tych działań zyskownych dla firmy Rogowski Development decyzjami prezydenta Tadeusza Truskolaskiego przerzucono jednak na Urząd Miasta w Białymstoku, co jest ewidentnym nadużyciem, łamaniem prawa i działaniem na szkodę mieszkańców miasta.

Legalizacji tego bezprawia służyły także działania poprzedniego wiceprezydenta Białegostoku Andrzeja Meyera (zmarłego gwałtownie na raka w tym roku), który został wojewodą podlaskim z mianowania PO i w trybie nadzoru nie wyłączył się np. z postępowań administracyjnych z powodu braku bezstronności.

4

Odp: Projekt Obywatelski

Wstyd mieszkać w mieście posługującym się skradzionym logiem, gdzie prezydent działa na szkodę mieszkańców łamiąc prawo za to na korzyść np. swojego pracodawcy Uniwersytetu w Białymstoku czy firm budowlanych wywłaszczając mieszkańców, nieudane absurdalne inwestycje pseudo "obwodnice" przez miasto zamiast poza miastem

rakotwórcza spalarnia śmieci na terenie miasta zatruwająca ujęcia wody pitnej
Olsztyn zrezygnował ze spalarni w zamian ma kasę na budowę tramwajów, utrata szansy na status metropolii, brak uruchomienia kolei miejskiej, Tallin stolica Estonii miasto podobnej wielkości jak Białystok ma darmową komunikacje zbiorowa autobusy trolejbusy i tramwaje roczny koszt funkcjonowania to 50 mln zł, Białystok ma tylko autobusy które kosztują nas prawie 2, 5 raza więcej bo 130 mln zł.

Szczytem arogancji i łamania prawa jest blokowanie rejestracji stowarzyszenia osób poszkodowanych przez prezydenta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego bo powinien się wyłączyć z tej sprawy z powodu braku bezstronności.

doliczmy zadłużenie za spalarnię 600 mln zł ukryte w miejskiej społce Lech i 250 mln zł za stadion ukryte w miejskiej społce MOSIR rekordowe bezrobocie (wzrost o 200%) nieudane absurdalne inwestycje (drogi rozlatujące się po 3 latach gwarancji, pseudo "obwodnice" przez miasto zamiast poza miastem rozjeżdżane przez tiry, stadion z dachem, który grozi zawaleniem, przekręty z kampusem, ziemią przy ul. Jurowieckiej dla Jagielloni, rakotwórcza spalarnia śmieci na terenie miasta zamiast wymaganego przez UE recyklingu, Olsztyn zrezygnował ze spalarni w zamian ma kasę na budowę tramwajów, utrata szansy na status metropolii, klikanie w autobusach, brak uruchomienia kolei miejskiej, lotniska, hali sportowo-widowiskowej, splagiatowane gejhomologo, absurdalnie drogie BIKERy rowery miejskie po 15 tys zł sztuka od społki kolesi z PO od zegarków dla byłego ministra Nowaka


a służbowe auto prezydenta BI=ałegostoku Tur=Tusk=olaskiego przejeżdża dziennie po mieście 300 km co biorąc pod uwagę korki i ograniczenia prędkości do 50 km/h daje codziennie 6 godzin, wychodzi na to że prezydent nie ma czasu pracować bo ciągle jeździ służbowym samochodem?

5

Odp: Projekt Obywatelski

Kto by pomyslał, że prezydent miasta jest aż tak "nielubiany". Zgadzam się, że magistrat nie zajmuje się tym, czym powinien, a tylko marnotrawi publiczne pieniądze. Niestety, tak jest wszędzie. W każdym większym mieście w Polsce.

Posty: 5