Przejdź do treści forum

Forum Lokalne - Twoje miejsce w internecie

Niezależne forum wymiany opinii dla Twojego regionu

Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.

Forum Lokalne - Twoje miejsce w internecie → Polityka i wybory → renegocjowanie warunków kredytu

Temat: renegocjowanie warunków kredytu

6 lat temu zaciągałam kredyt gotówkowy na remont mieszkania w wysokości 60 tys zł. Kredyt zaciągnięty na 8 lat. Problem polega na tym, że brałam go kiedy oprocentowanie wynosiło 16 % w skali roku. Obecnie oprocentowanie jest ponad 2x niższe. Czy można renegocjować umowę tak aby mniej płacić?

2

Odp: renegocjowanie warunków kredytu

starmilks napisał/a:

6 lat temu zaciągałam kredyt gotówkowy na remont mieszkania w wysokości 60 tys zł. Kredyt zaciągnięty na 8 lat. Problem polega na tym, że brałam go kiedy oprocentowanie wynosiło 16 % w skali roku. Obecnie oprocentowanie jest ponad 2x niższe. Czy można renegocjować umowę tak aby mniej płacić?

Brałeś na spore oprocentowanie. ile jeszcze zostało Ci do spłaty? Nie wiem czy dobrze zrobiłeś biorąc kredyt gotówkowy. Przy takich długich okresach spłaty o wiele lepiej jest brać kredyt hipoteczny, ponieważ oprocentowanie jest niższe i zmienne.
Nie wiem czy da sie renegocjować umowę przy kredycie gotówkowym ale zawsze możesz sie dopytać na tym forum: http://www.forum-kredytowe.pl/ - jest to forum kredytowe i powinni Ci doradzić co robić.

Forum Lokalne - Twoje miejsce w internecie → Polityka i wybory → renegocjowanie warunków kredytu