Przejdź do treści forum

Forum Lokalne - Twoje miejsce w internecie

Niezależne forum wymiany opinii dla Twojego regionu

Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.

Forum Lokalne - Twoje miejsce w internecie → MAZOWIECKIE → Własna działalność gospodarcza - pytania

Temat: Własna działalność gospodarcza - pytania

Kilka pytań na temat własnej działalności. Pewnie coś się powtórzyło, ale dawno temu.

1. Czy warto być VAT-owcem oferując usługi informatyczne?

2. Był już ten temat, ale może coś się zmieniło, polepszyło. Jaki program do księgowości polecacie? inFakt, wfirma? Przy kilku fakturach lepiej wziąć sam program do księgowości czy całe biuro rachunkowe?

3. Koszty w firmie. Jak mam kilka faktur z kosztami, to co z nimi zrobić, wrzucę je np. w program do księgowość, to  potem muszę to przedstawić US? Wiem, głupie, ale jestem świeżo po założeniu działalności.

2

Odp: Własna działalność gospodarcza - pytania

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej, zwłaszcza gdy trzeba płacić duży ZUS to nic przyjemnego. Wielu się wydaje, że jak ktoś prowadził własną DG to go stać na wszystko, a przecież to jest wierutna bzdura w wielu przypadkach, bo przedsiębiorcy muszą za wszystko płacić. Nawet konta które kiedyś były darmowe, teraz są płatne - przykład - link.

Forum Lokalne - Twoje miejsce w internecie → MAZOWIECKIE → Własna działalność gospodarcza - pytania