Przejdź do treści forum

Forum Lokalne - Twoje miejsce w internecie

Niezależne forum wymiany opinii dla Twojego regionu

Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.

Forum Lokalne - Twoje miejsce w internecie → MAZOWIECKIE → Jaką pompę cyrkulacyjną polecacie?

Temat: Jaką pompę cyrkulacyjną polecacie?

Chyba właśnie wyzionęła ducha pompa cyrkulacyjna w mojej instalacji. Działała bez zarzutu przez ostatnie 10 lat. Mimo systemu Teścia na włącznie jej tylko wtedy kiedy była potrzebna. :-| Później zaczęliśmy się z żoną rządzić i od 1,5 roku pompa chodziła 24h. Szczególnie mi to było na rękę, bo często jak wracałem do domu w nocy to musiałem najpierw spuścić 50l wody pod prysznicem, żeby zaczęła lecieć ciepła. Więc czyja teraz będzie wina, że się popsuło?
W sumie już latem zaczęła zachowywać się dziwnie, wydawać z siebie jęki gdy spadało ciśnienie w sieci i w końcu dzisiaj jej czas nastał. Teść jeszcze rano będzie ją rozbierał i podejmie próbę reanimacji, ale uprzedzając jego dokonania pytam doświadczonych: co polecacie, na co zwrócić uwagę przy zakupie? Rostrzał cenowy jest nie mały, a nie zawsze to co drogie jest dobre.

2

Odp: Jaką pompę cyrkulacyjną polecacie?

Poza tym pompę wody do CO dobiera się w zależności od kilku czynników: natężenia wody którą należy przepompować, wysokości jej podnoszenia (np piec znajduje się w piwnicy, a woda musi zostać podniesiona do 2 piętra). Nie bez znaczenia jest średnica rur. Pompa wody sprawia, że przekrój rury może być zdecydowanie mniejszy niż miało to miejsce w sytuacji grawitacyjnych technologii. Pobór energii jest minimalny.
Na http://doborpompy.pl/ masz specyfikację. Proponuję sprawdzić tam jeszcze.

Forum Lokalne - Twoje miejsce w internecie → MAZOWIECKIE → Jaką pompę cyrkulacyjną polecacie?