Forum-lokalne logo

Przejdź do treści forum

Forum Lokalne - Twoje miejsce w internecie

Niezależne forum wymiany opinii dla Twojego regionu

Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.


Forum Lokalne - Twoje miejsce w internecie → Kultura → Pomoc dzieciom i Fudacji domów dziecka

Temat: Pomoc dzieciom i Fudacji domów dziecka

Witam wszystkich,
To jest krótkie zaproszenie o charakterze charytatywnym.  Wierzę, że nikt się nie obrazi – choć to  temat nieco odbiegający od zagadnień forum.
Otóż fundacja Training Projects, w ramach której działam proponuje wolontariuszom społecznym  udział w darmowej Akademii Innowatora i Strategia NGO. Jest to cykl doradczy dla stowarzyszeń, fundacji, i klubów które realizują akcje związane ze zdrowiem i ruchem fizycznym, sportem, zielone i przyrodnicze, muzyczne czy plastyczne, nauki i edukacji, hospicja i charytatywne, podróżnicze, i inne  – wszystkich, którzy aktywizują się wolontariacko. Cały program finansuje nasza fundacja.  Tutaj więcej informacji : [url]http://www.symulacje.edu.pl/ngo[/url] 
Warsztaty zorganizowaliśmy na Jurze Krakowsko Częstochowskiej, niemniej noclegi i wyżywienie i ewentualne koszty benzyny czy komunikacji publicznej również pokrywa nasza Fundacja.
Jeżeli chętny wolontariusz nie zdąży uczestniczyć w zimowej edycji kursu, zachęcamy do udziału w następnych. Nabór odbywa się dwukrotnie każdego roku – wiosną i jesienią. 
Najlepszego,
Rafal
PS. Nie odbierajcie prosze powyższego wpisu jako darmowej promocji – chodzi o akcję charytatywną dla stowarzyszeń i fundacji.

2

Odp: Pomoc dzieciom i Fudacji domów dziecka

Jeśli już mowa o pomocy innym to ja mam takie pytanie: chce zrobić paczkę na mikołajki i na święta dla jakiegoś biednego, potrzebującego dziecka. Jak znaleźć takie dziecko?

3

Odp: Pomoc dzieciom i Fudacji domów dziecka

Podłączam się do pytania. Można zrobić paczkę na święta dla biednego dziecka? A jak można to jak zweryfikować czy dane dziecko jest biedne. Jest jakaś lista takich dzieci?

4

Odp: Pomoc dzieciom i Fudacji domów dziecka

U nas w mieście taką listę prowadzi kościół. Można podejść, zaoferować pomoc. I księża zorganizują spotkanie na parafii.

5

Odp: Pomoc dzieciom i Fudacji domów dziecka

Potwierdzam. U mnie parafia też zajmuje się tymi kwestiami. Idziesz do księdza, prosisz o namiar na jakieś dziecko, on udziela podstawowych inf, a następnie spotkanie odbywa się w dniu wigilii czy dzień przed w kościele.

Posty: 5

Forum Lokalne - Twoje miejsce w internecie → Kultura → Pomoc dzieciom i Fudacji domów dziecka